Aktuálně z Barči


Klub sběratelů kuriozit pořádá na Barče i v roce 2023 setkání

vždy od 8:00 – 12:00 hod

02. 12. 2023 – modely a figurky

Klub sběratelů kuriozit pořádá na Barče i v roce 2024 setkání

vždy od 8:00 – 12:00 hod

27. 1 . 2024 – všechny obory, od 9:00 do 13:45

10. 2. 2024 – modely a figurky

24. 2. 2024 – pohlednice a papírové předměty

23. 3. 2024 – modely a figurky

6. 4. 2024 – pohlednice a papírové předměty

20. 4. 2024 – pivní suvenýry

27. 4. 2024 – modely a figurky

4. 5. 2024 – pohlednice a papírové předměty

15. 6. 2024 – pivní suvenýry


Vinylové a CD burzy

více info na https://www.vinylburzapraha.cz/

Termíny v roce 2023

09. 12. 2023   10:00 – 16:00 hodin


Připravujeme v roce 2023


ZMĚNA Od ledna 2023 budou úterní taneční zábavy se Staropražskými heligonkáři od 18:00 do 21:00 hodin (termíny v programu), vstupné 80 Kč


30. 11. 2023 KONCERT – HONZA NEDVĚD ML. – 30 LET SKUPINY PŘÍBUZNÍ

Od 19:00 hodin (vstup do sálu od 18:15 hodin). Vstupné 450 Kč, v síti Ticketportal.

Honza Nedvěd mladší, Hanka Nedvědová a bratři Oršulíci spolu šlápli do pedálů a opět hraje hudební skupina Příbuzní. Na koncertech si můžete zazpívat nejen staré hity Bratří Nedvědů, skupiny Spirituál Kvintet, Brontosaurů ale i Příbuzní. Uslyšíte i některé nové autorské písně, které budou postupně s kapelou vydávat. Na tomto výjimečném, výročním koncertě se můžete těšit i na zajímavé hosty jako je například Tomáš Linka. Bude zde i křest nové desky a jiné.


1. 12. 2023 ŘECKÝ VEČER MARTHY A TENY ELEFTERIADU

Od 19:00 hodin. Vstupné je 300 Kč. Návštěvníci si mohou s chutí zatancovat nebo se naučit řecké tance.


3. 12. 2023 POHÁDKA O ZAKLETÉ PRINCEZNĚ

Od 10:00 hodin, vstupné 100 Kč.


4. 12. 2023 KONCERT – HARLEJ

Od 19:30 hodin, vstupné 550 kč k zakoupení na Ticketstream

Harlej vyjíždí na podzimní tour ke zbrusu novému albu. Nové album i turné nese stejný název „Zatím je to dobrý“, po prvním singlu Zatím je to dobrý budou postupně zveřejňovány další nové písně. Album vyjde na začátku října. V koncertním playlistu nebudou samozřejmě kromě novinkových skladeb chybět i tradiční hity na které jste u Harleje zvyklí.

Hrají ve složení:
Tomáš Hrbáček – zpěv
Tonda Rauer – kytara
Martin Kolinss – basa
Libor Fanta – bicí
Milan Hoffman – kytara


8. 12. 2023 KONCERT – ROMAN HORKÝ & KAMELOT- KŘEST ALBA

Od 19:00 hodin (otevření sálu v 18:15 hodin), vstupné v předprodeji v síti GoOut a na pokladně KD Barikádníků 300,- Kč (den před a v den konání koncertu 350,- Kč).
Předprodej vstupenek v pokladních hodinách KD Barikádníků:
ÚT 10:00 – 16:00 hodin
ČT 10:00 – 16:00 hodin

Všechno začalo v Brně v roce 1982. Roman Horký a Radek „Bůček“ Michal – dva nadšenci, kteří založili kapelu a rozhodli se dobýt svět. Život byl o kytarách, písničkách a hlavně o energii a radosti. Tak vznikla skupina Kamelot. Počáteční tvorba kapely zařadila Kamelot do škatulky „Folk a country“, kde je hudební skupina zařazena dodnes. Autorem všech textů a skladatelem hudby je zpěvák a leader skupiny Roman Horký, který je v současné době jediný člen původního Kamelotu.

Roman Horký neupřednostňuje žádný hudební styl. Dává svým písničkám takový kabát, jaký cítí, že jim patří. Jednou modernější, jednou tradičnější. Sjednocuje je jejich společný duch. Mnohé z více než tří set skladeb Romana Horkého připomínají deníkové záznamy nálad a pocitů písničkářovy duše. Když procházíme jeho alba, jako bychom měli na dlani jeden lidský život. V jeho záznamech štěstí nebo smutku cítíme odraz toho, čím žijeme my sami.

Informace ohledně předprodeje vstupenek budou brzy zveřejněny.


9. 12. 2023 KONCERT – NOVÉ STRUNY

Od 19:00 hodin (otevření sálu v 18:15 hodin), vstupné v prodeji v síti GoOut a na pokladně KD Barikádníků 250,- Kč .

Předprodej vstupenek v pokladních hodinách KD Barikádníků:
ÚT 10:00 – 16:00 hodin
ČT 10:00 – 16:00 hodin

Tramp-swingová hudební skupina Nové struny slaví letos v prosinci 10. výročí od svého založení a při této příležitosti pořádá v Kulturním domě Barikádníků velký narozeninový koncert. Zároveň vydává kapela nové album „Trampská archeologie“, které na tomto koncertě i slavnostně pokřtí. 

Hosté a gratulanti: Karel Vágner, Marko Čermák, Franta Hacker, Vojta Nedvěd, Rosťa Čapek, Pacifik, Jan-Matěj Rak a Franta Vlček, bývalí členové Nových strun a mnozí další.

Křest desky „Trampská archeologie“

Skupina Nové struny představuje své nové album „Trampská archeologie“ mapující zapomenuté skladby z dob počátků trampské písničky (např. Jarka Mottl, či Jiří Traxler) až po některé kousky z per tzv. zakladatelů moderní trampské písně (viz. Kapitán Kid).

Přebal desky vizuálně doplňuje hudební obsah nosiče kresbami předního českého kreslíře Marka Čermáka, který se rozhodl vyobrazením starého trampa vzdát hold všem významným muzikantským bardům.

Na nahrávání desky se podíleli profesionální hudebníci využívající vedle současných hudebních nástrojů uznávaných mistrů řemesla (nástroje Čapek, klavír Petrof atd…) i dobové nástroje např. kytary z dílny Alfreda Bräuera. Do většiny skladeb je poskládán čtyřhlasý mužský zpěv napodobující styl prvorepublikových vokálních souborů. 

Vychází fyzicky na LP a CD, zároveň na streamovacích platformách

Hudební režie: Zdeněk Klement, Konzultant projektu: Karel Vágner

Ilustrace přebalu: Marko Čermák


12. 12. 2023 KONCERT – J. J. BIG BAND


14. 12. 2023 KONCERT – ROCKOVÉ VÁNOCE NA BARČE – ALEŠ BRICHTA PROJECT, TÖRR, HATTRICK

Od 18:00 hodin. Vstupné 499 Kč. Vstupenky je možné koupit v síti Ticketportal, na pokladně KD Barikádníků (ÚT 10:00 – 16:00 hodin a ČT 10:00 – 16:00 hodin).

Máte rádi klasiku? Pak si určitě nenechte ujít „Rockové Vánoce na Barče“!
ALEŠ BRICHTA PROJECT, TÖRR, HATTRICK

„Rockové Vánoce na Barče“, tento rok plánované na 14. prosince, jsou již desítky let velkým vánočním mejdanem zpěváka Aleše Brichty. Letos budou mít na programu opravdovou klasiku v pořadí: Aleš Brichta Project, Törr a speciální set představí jedinečná formace Hattrick.
„Barča“ se tak opět vrací ke kořenům, kdy koncem 80. let byl „Kulturní dům Barikádníků na Praze 10“ opravdovou baštou rocku v tehdejším Československu.

Výběr kapel pro letošní večírek rozhodně není náhodný:
HATTRICK
Projekt, který vznikl v hlavách Petra „Kuny“ Buneše a Oty Hereše na konci 20. století, ke spolupráci vyzvali Aleše Brichtu a vzniklo unikátní dílo, které u nás a možná i ve světě nemá obdoby – rozsáhlejší rocková deska s texty, výhradně na fotbalové téma. Kvůli sborům ještě přizvali několik známých ligových fotbalistů a v roce 2000 vydali CD Hattrick. Ohlas byl okamžitý a úspěch tak veliký, že v roce 2004 vyšla rozšířená verze na 2CD, jak jinak, s názvem Hattrick. Fanoušci se mohou těšit na jejich ojedinělé vystoupení.
TÖRR
Pražská legendární skupina Törr patří dlouhou dobu ke stálým a slavným pojmům české metalové historie, byla pojmenovaná podle dnes již zrušené jednotky atmosférického tlaku a vznikla již v roce v roce 1977. Po prvních vystoupeních v polních podmínkách atmosféry bývalého režimu následovaly veleúspěšné koncerty v tehdejších pražských a středočeských sálech, z nichž k nejdůležitějším patřily akce na legendární „Barče“, kam se nyní konečně po letech a ve výborné formě vrací.
ALEŠ BRICHTA PROJECT
… mejdan tradičně uzavře. Zazní nejvýraznější hity, ale určitě nebudou chybět ani slavné skladby, které duněly Barčou už před více než třiceti lety…


20. 12. 2023 – VÁNOČNÍ VEČER PLNÝ SKVĚLÉ HUDBY NA BARČE – ANDY CERMAK + LAZER VIKING + KVĚTY

Na Barče se uskuteční naprosto unikátní trojkoncert. Na tento večer se jen tak nezapomene!

Od 19:00 hodin (otevření sálu v 18:15 hodin), vstupné v předprodeji v síti GoOut a na pokladně KD Barikádníků 590,- Kč (den před a v den konání koncertu 650,- Kč).
Předprodej vstupenek v pokladních hodinách KD Barikádníků:
ÚT 10:00 – 16:00 hodin
ČT 10:00 – 16:00 hodin

Pojďme si představit kdo vlastně vystoupí.

ANDY CERMAK

Andy Cermak je český zpěvák, songwriter a skladatel filmové hudby, vystudoval skladbu na Pražské konzervatoři. V roce 2022 vydal svou první sólovou desku Secret December, která je velmi úspěšná v celém českém rádiovém éteru. 20 let působil v populární rock’n’rollové kapele Sunflower Caravan, se kterou pravidelně koncertoval na velkých českých festivalech a objel celou Evropu na mnoha turné. Nyní se dal na sólovou dráhu a hraje se svou novou doprovodnou kapelou, vystupuje také jen jako solový zpěvák a pianista. Jeho hudba se dá definovat jako současný aletrnativní melancholický pop. Je výrazný svou nespoutanou pódiovou prezentací a silnými melodickými skladbami. Andy Cermak také skládá hudbu do filmů, seriálů, reklamních spotů  a píše písně pro známé interprety. Hraje v kultovní kapele Michala Prokopa Framus Five a také je součástí anglické kapely White Feathers, za kterou pravidelně cestuje na jih Anglie. V současnosti se soustředí hlavně na svou sólovou dráhu, pravidelně koncertuje, působí především v Praze a Berlíně a spolupracuje s různými světovými umělci.

Na Barče vytvořil Andy už 2 videoklipy:
Jedním z nich je Inside Outside
Druhým je videoklip k písni Our Love

LAZER VIKING

Divoký a nespoutaný, sebestředný, sebedestruktivní, jindy zase introvertní a melancholický. Lazer Viking je unikátním zjevem na české scéně – příkladem rock’n’rollového srdcaře, který na pódiu vypustí duši. Trochu klaun a trochu mesiáš s kytarou, jednou vás rozesměje, jednou rozpláče. Jednočlenný projekt Lazer Viking buď milujete, anebo nenávidíte celou podstatu rock’n’rollu.

Jakub Kaifosz na sebe upozornil už jako člen surf-punkového tria Wild Tides, které se zjevilo na začátku dekády z pražské Letné. Na sólovou dráhu se vydal pod jménem Boy Wonder & The Teen Sensations a na debutu Radical Karaoke z roku 2015 oslavoval rokenrolové neumětelství v jeho nejrůznějších podobách. Po novým jménem Lazer Viking se Kaifosz pro druhé sólové album Flesh Cadillac spojil s britským elektronickým producentem vystupujícím pod jménem Sabrehart a svým dadaistickým mixem kytar a syntezátorů navázali na osmdesátkovou novou vlnu. Za obě desky si Kaifosz vysloužil nominace na nejlepší českou desku roku v hudebních cenách Apollo. Třetí sólové album nazvané Drag je nachystané na začátek roku 2019, výrazně se na něm podílel také Chuck Roswell z Crocodiles.

„Není totiž nic horšího než stagnovat a nemít do čeho píchnout,“ popsal Lazer Viking svoji pracovní morálku na podzim 2016 v rozhovoru pro časopis Full Moon. Na odpočinek není čas, v jeho ideálním světě se hraje každý den a nejlépe dvakrát. Kořeny v české pop music šedesátých let, tradičním americkém rock’n’rollu a v erbu Elvis Costello. Dva akordy, štěkající doowopové sbory a salámová pizza k večeři. Padesát let mrtvý žánr je stále nejlepší.

Lazer Viking sklízí uznalé palce nahoru i posměšky, nikomu se nelze úplně zavděčit a Jakub Kaifosz to moc dobře ví. Jen tomu na rozdíl od mnoha jiných čelí se širokým úsměvem: „Stačí si oblíct toho hloupýho dámskýho křiváka, co jsem koupil někde v sekáči, nasadit černý brejle za stovku z drogerie a rázem je ze mě rock’n’rollovej desperát.“ A tato slova mu lze opravdu věřit.

Zdroj: https://www.soundczech.cz/cs/umelci/682-lazer-viking

KVĚTY

Skupina KVĚTY existuje už od začátku tohoto tisíciletí. Po celou dobu se výrazně měnil její zvuk. Od akustických nástrojů se přesunolo těžiště k hutnějšímu rockovému soundu s častým používáním elektroniky.
Ačkoliv je experimentální a hledačská, počet jejích posluchačů se rozrozstl do velmi širokého spektra. Oceňovány jsou silné texty, aranžérská barevnost, brilatní výtvarné řešení obalů desek, živelné koncerty a přítomnost humoru.
Kapela odehrála stovky vystoupení, včetně těch zahraničních (Srbsko, Rakousko, Polsko, Francie, Holandsko, Ukrajina).
Mezi dalšími cenami získala skupina i cenu Vinyla a také vyhrála třikrát cenu Anděl v žánru Alternativní hudba.
Skupina spolupracovala s divadlem DNO, natočila hudbu k rozhlasové hře složila a nahrála písně pro televizní seriál Svět pod hlavou oceněný Českým lvem. 
Kapela také složila a nahrála hudbu pro celovečerní film Jakuba Šmída „Na krátko“ a také pro filmy „Veterán“ a „Marťanské lodě“. 
Na zakázku vzniklo i mnoho skladeb na různá kompilační alba a projekty.

Členové:

Martin E. Kyšperský – zpěv, kytara
Aleš Pilgr – bicí, elektronika, zpěv
Ondřej Kyas – kytara, klávesy, elektronika, zpěv
Jiří Habarta – baskytara, klávesy, elektronika

Zdroj: http://www.kapelakvety.cz/bio/31-


21. 12. 2023  KONCERT – VÁNOČNÍ POCTA ZUZANĚ NAVAROVÉ, HRAJÍ JAZZ ELEMENTS

Od 19:00 hodin (vstup do sálu od 18:15 hodin). Vstupné v předprodeji v síti GoOut a v KD Barikádníků 350,- Kč (den před a v den konání koncertu 400,- Kč).
Předprodej vstupenek v pokladních hodinách KD Barikádníků:
ÚT 10:00 – 16:00 hodin
ČT 10:00 – 16:00 hodin

Písně kapel Nerez a Koa v podání kapely Jazz Elements. ‘’Snažíme se o co nejvěrnější podání písní. Záleží nám na vokálech a nástrojů máme na pódiu možná víc, než celý orchestr. 🙂 Zuzky tvorba je nesmrtelná a pro nás i publikum jsou to vždy velmi emotivní koncerty. Každý koncert hrajeme s velkou pokorou.’’

zpěv – Barunka Červinková

kytara,zpěv – Tomáš Pecka

trumpeta,zpěv – Nick Roy Arthofer

bicí nástroje,zpěv – Tonda Jína

basa,zpěv – Honza Neruda

kytara – Standa Šedivý


Připravujeme v roce 2024


22. 2. 2024 KONCERT – BANJO BAND IVANA MLÁDKA

Od 20:00 hodin (vstup do sálu od 19:15 hodin). Vstupné v předprodeji v síti GoOut a v KD Barikádníků 590,- Kč (den před a v den konání koncertu 650,- Kč).

Typické složení skupiny sestávající jak z hudebníků, tak i ze známých Mládkových komiků umožňuje realizaci hudebně-zábavných bloků různé délky, nebo samostatné celovečerní představení. Společným jmenovatelem je nepolitický, nesatirický a neangažovaný humor, který má diváka především pobavit. Dadaistické monology, scénky a anekdoty střídají známé i méně známé písničky Banjo Bandu, které interpretuje jak Ivan Mládek, tak i ostatní členové jeho „panoptika“.


29. 2. 2024 KONCERT – BRUTUS


7. 3. 2024 KONCERT – PETR SPÁLENÝ 80

Od 19:00 hodin (vstup do sálu od 18:15 hodin). Vstupné v předprodeji v síti GoOut a v KD Barikádníků 500,- Kč (den před a v den konání koncertu 550,- Kč).

Petr Spálený je český hudebník, skladatel, kytarista, bubeník a zpěvák. Je členem kapely ApolloBeat.

Má mnoho skvělých písní, které zná snad každý z nás. Například: Plakalo bejby, Zlý znamení, Kdybych já byl kovářem, Josefína, Dáma při těle, a další..

Repertoár není vymezen jediným stylem. Pohyboval se od rocku a popu přes country music až k experimentální tvorbě (Zvon šílencův, dvojalbum Podoby). V textech i způsobem zpěvu od hravého humoru a ironické skepse až k přemýšlivé introspekci v textech autorů jako je Zdeněk Rytíř, Pavel Vrba, Vladimír Poštulka, Eduard Pergner, Michal Horáček, Eduard Krečmar či Josef Fousek. 
Hudbě se věnuje profesionálně od roku 1967, kdy přijal nabídku Jiřího Štaidla na angažmá v tehdejším hudebním divadle Apollo. V témže roce vychází jeho první gramofonová deska.
Koncertoval a nahrával s Apollobeatem, později skupinou Apollo nepřetržitě 20 let (1967 — 1987). Existují však i nahrávky s velkými orchestry (TOČR, Orchestr Karela Vlacha). 

V letech 1987 — 1992 skládá hudbu pro všechna představení Divadla Jiřího Grossmanna, kde také vystupoval. Psal hudbu do TV pořadů DJG „Zajíc v pytli“. Pro divadlo E. F. Buriana složil hudbu k inscenaci „Šatra“. Na konci roku 1995 se Petr Spálený znovu vrátil na koncertní pódia s novou skupinou Apollo a Miluškou Voborníkovou. Od roku 2001 koncertuje s kapelou Apollo Band.


14. 3. 2024 KONCERT – LUBOŠ POSPÍŠIL A 5P

Od 20:00 hodin (vstup do sálu od 19:15 hodin). Vstupné v předprodeji v sítích GoOut , QR ticket a v KD Barikádníků 300,- Kč (den před a v den konání koncertu 350,- Kč).


4. 4. 2024 KONCERT – ROBERT KŘESŤAN A DRUHÁ TRÁVA

Od 19:00 hodin (vstup do sálu od 18:15 hodin). Vstupné v předprodeji v síti GoOut a v KD Barikádníků 590,- Kč (den před a v den konání koncertu 650,- Kč).

Skupinu Druhá tráva založili v roce 1991 Robert Křesťan a Luboš Malina po svém odchodu od Poutníků. Druhou trávu charakterizují dva výrazné znaky – autorská a interpretační výjimečnost zpěváka, textaře a překladatele Roberta Křesťana a mimořádná instrumentální zdatnost ostatních členů skupiny.

Kapela Druhá tráva byla hned od svého vzniku řazena mezi špičku na folk & country scéně nejen v České či Slovenské republice. Přestože bývá často označována jako bluegrassová, už od počátku existence mixuje více stylů. Bluegrass odkazuje spíše na předchozí angažmá několika členů skupiny u brněnských Poutníků.

Druhá tráva dosud vydala 18 alb v Čechách i USA a je několikanásobným držitelem ocenění APH Anděl v kategorii Folk a Country. Kromě toho někteří členové kapely realizují i své sólové nahrávací projekty – banjista Luboš Malina už má na svém kontě čtyři CD a dobristovi Luboši Novotnému byly doposud vydány dvě desky.

Jako jedna z mála českých kapel pravidelně každý rok absolvuje turné po Spojených státech amerických s velice příznivým ohlasem. Ve výčtu významných zahraničních interpretů, se kterými Druhá tráva spolupracovala či spolupracuje, nechybí takové osobnosti jako je Peter Rowan, Tony Trischka, Davey Spillane, Andy Owens nebo Charlie McCoy.


11. 4. 2024 KONCERT – POCTA WABIMU RYVOLOVI


9 . 5. 2024 KONCERT – MICHAL PAVLÍČEK

Vstupné v předprodeji v síti GoOut a v KD Barikádníků 590,- Kč (den před a v den konání koncertu 650,- Kč).

Desítky let znají příznivci nejkvalitnější domácí rockové hudby Michala Pavlíčka coby vrcholného kytarového virtuóza. Rovnocennou složkou jeho hudební osobnosti je ovšem i jeho autorský potenciál. A fakt, že se od komponování rockových skladeb a písní postupně dostal až k práci s velkými celky a symfonickými orchestry. Vrcholná a originální Pavlíčkova podvojnost je v domácím, ale i v mezinárodním měřítku zcela unikátní.

Michal Pavlíček stojí v čele formace, jíž říká Čombeband (pod přezdívkou podle někdejšího konžského separatisty Tshombeho jej znají především muzikanti). Bubeníkem je ultra-technik Miloš Meier (Drumming Syndrome, Dymytry), baskytaristou elastický Martin Ivan (Mother´s Funkers, Precedens), na jejichž mladistvou energii kapelník vsadil už před několika lety. Trojici podle časových možností rozšiřuje klávesista Michal Nejtek (Koller Band, Agon Orchestra), absolvent kompozice na Hudební akademii a frekventovaný autor soudobé vážné hudby.


4. 11. 2024 JUBILEJNÍ 30. ROČNÍK JAZZOVÉHO TRIATLONU

Zahrají: Original Indigo, Classic Jazz Collegium, Steamboat Stompers

Změna programu vyhrazena


5. 5. 2022 PŘELOŽENO – KONCERT DASHA A PAJKY PAJK QUINTET

Koncert je přeložen. O náhradním termínu jednáme. Již zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti na nový termín.

od 20:00 hodin (vstup do sálu od 19:15 hodin), vstupné v předprodeji 400 Kč (den před a v den konání koncertu 450 Kč) v síti GO OUT a v KD Barikádníků (ÚT 10:00 – 16:00 hodin a ČT 10:00 – 16:00 hodin).

KONCERT: DASHA A PAJKY PAJK QUINTET
Charismatická, osobitá a nezaměnitelná..
Dasha patří mezi zpěvačky s nezaměnitelným hlasem. Je držitelkou Ceny Thálie za roli v muzikálu Jesus Christ Superstar a vystupuje také jako sólistka Moondance Orchestra Martina Kumžáka. Podílí se na mnoha úspěšných hudebních projektech, tjako je například Dasha Symphony nebo Ellaboration – pocta Elle. Účinkovala také v řadě televizních pořadů např. TýTý, Královny popu v opeře, Robin Hood aneb Cesta ke slávě, To byl náš hit a v neposlední řadě nejúspěšnější TV show „ StarDance… když hvězdy tančí“.

V novém koncertním programu zpívá Dasha své oblíbené skladby všech žánrů od popu přes funky, soul až k muzikálovým melodiím. Dokonalý hudební zážitek zaručuje kromě zpěvu také výběr skvělých hudebníků, kteří Dashu doprovází. Martin Kumžák – piano, Martin Lehký – basa, Tomáš Brožek – bicí, Pavel Plánka – perkuse, Peter Binder – kytara.