Komunitní zahrada

Komunitní zahrada vznikla v roce 2019 při Kulturním domě Barikádníků. Funguje na principu pronájmu truhlíků – dřevěné truhlíky mají své zahradníky a zahradnice, které se o ně během sezóny starají. Návštěvu zahrady si ale užije každý a nemusíte se proto ostýchat nakouknout, co pěstujeme.

Zahradníci a zahradnice pracují na tom, abyste mohli při návštěvě zahrady objevovat nové rostliny, něco dobrého ochutnat a zabavit také nejmenší návštěvníky. Najdete tu hmatový chodníček, přírodní týpí porostlé fazolemi i blátivou kuchyňku. Dále jsou k dispozici kompostéry, do kterých můžete přidávat svůj bio kuchyňský odpad.

Pro širokou veřejnost se také otevřelo posezení pod stromy u KD Barikádníků. Vznikl příjemný prostor pro relaxaci, setkávání se s přáteli a sousedy. Můžete si přinést vlastní gril, nebo si jej zapůjčit přímo od KD Barikádníků. Těšit se můžete i na další akce, které jsou určené pro veřejnost – dětský den nebo divadlo pro děti.

Všichni příznivci a návštěvníci zahrady jsou vítáni!

Nechceme pěstovat pouze zeleninu, ale i sousedské vztahy.

PRAKTICKÉ INFORMACE

Zahrada je otevřena od jara do podzimu v čase od 10:00 do 22:00 hodin.

Poslední čtvrtky v měsíci pořádáme zahradnická setkání a budeme moc rádi, když se za námi přijdete podívat. Setkání se nejčastěji koná v podvečerních hodinách. Vždy nás čeká něco málo práce, ale nezapomínáme ani na dobré jídlo, posezení a společné venkovní hry.

Zajímá vás naše zahrada a chcete se na něco zeptat či pronajmout ruhlík? Ozvěte se na e-mail zahrada.barca@gmail.com, který spravuje organizační skupinka zahradníků a zahradnic. Vítáme nejen pomocníky, ale i návrhy na zajímavé aktivity a samozřejmě rady ohledně pěstování.

Nebo si nás můžete najít na Facebooku – Komunitní zahrada na Barče.  Dozvíte se tak všechny novinky ze zahrady i informace k plánovaným akcím.